LPSA800H1000JB
Manufacturer Part Number:
LPSA800H1000JB
Manufacturer/Brand:
Vishay Sfernice
Part of Description:
LPSA 800 H 100U 5% BO15 E
Manufacturer :
Vishay Sfernice
Product Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
1.055" (26.80mm)
Lead Style :
M4 Threaded
Mounting Feature :
Screw Holes
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
Box
Power (Watts) :
800W
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
2.362" L x 2.244" W (60.00mm x 57.00mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%