TMC050150R0FE02
Manufacturer Part Number:
TMC050150R0FE02
Part of Description:
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 50W
Height - Seated (Max) :
0.625" (15.87mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%