TMC02525R00FE02
Manufacturer Part Number:
TMC02525R00FE02
Part of Description:
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 25W
Height - Seated (Max) :
0.561" (14.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
25 Ohms
Size / Dimension :
1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%