TMC0055R000FE02
Manufacturer Part Number:
TMC0055R000FE02
Part of Description:
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 7.5W
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.51mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
7.5W
Resistance :
5 Ohms
Size / Dimension :
0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%