RCH50S2R200JS06
Manufacturer Part Number:
RCH50S2R200JS06
Part of Description:
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 50W
Height - Seated (Max) :
0.602" (15.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
2.2 Ohms
Size / Dimension :
1.882" L x 1.157" W (47.80mm x 29.40mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%