TE50B10RJ
Manufacturer Part Number:
TE50B10RJ
Part of Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 50W
Operating Temperature :
-25°C ~ 225°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
1.102" Dia x 4.016" L (28.00mm x 102.00mm)
Temperature Coefficient :
±440ppm/°C
Tolerance :
±5%