THS15R15J
Manufacturer Part Number:
THS15R15J
Part of Description:
RES CHAS MNT 0.15 OHM 5% 15W
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
15W
Resistance :
150 mOhms
Size / Dimension :
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%