LPS1100H10R0JB
- Manufacturer Part Number:
- LPS1100H10R0JB
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 10 OHM 5% 1100W
- Height - Seated (Max) :
- 1.055" (26.80mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Power (Watts) :
- 1100W
- Resistance :
- 10 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.362" L x 2.244" W (60.00mm x 57.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%