ISOA100N11001JT
Manufacturer Part Number:
ISOA100N11001JT
Manufacturer/Brand:
Vishay Sfernice
Part of Description:
ISOA 100 N1 1K 5% TUBE
Manufacturer :
Vishay Sfernice
Product Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.480" (12.20mm)
Lead Style :
M4 Threaded
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SOT-227-4
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
1.504" L x 0.984" W (38.20mm x 25.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%