ISOA100N11002JT
Manufacturer Part Number:
ISOA100N11002JT
Part of Description:
ISOA 100 N1 10K 5% TUBE
Height - Seated (Max) :
0.480" (12.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
100W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
1.504" L x 0.984" W (38.20mm x 25.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%