HCF80J33RJ
Manufacturer Part Number:
HCF80J33RJ
Part of Description:
HCF80 75W 33R 5% LEAD
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
200°C
Power (Watts) :
75W
Resistance :
33 Ohms
Size / Dimension :
3.150" L x 2.992" W (80.00mm x 76.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%