TE120B1R5J
Manufacturer Part Number:
TE120B1R5J
Part of Description:
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 120W
Operating Temperature :
-25°C ~ 225°C
Power (Watts) :
120W
Resistance :
1.5 Ohms
Size / Dimension :
1.102" Dia x 7.165" L (28.00mm x 182.00mm)
Temperature Coefficient :
±440ppm/°C
Tolerance :
±5%