AHA80AJB-1R
- Manufacturer Part Number:
- AHA80AJB-1R
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 1 OHM 5% 80W
- Height - Seated (Max) :
- 1.024" (26.00mm)
- Lead Style :
- Threaded
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Power (Watts) :
- 80W
- Resistance :
- 1 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%