CFH1100A5R6J
Manufacturer Part Number:
CFH1100A5R6J
Part of Description:
RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 2200W
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Power (Watts) :
2200W
Resistance :
5.6 Ohms
Size / Dimension :
12.598" L x 3.740" W (320.00mm x 95.00mm)
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%