HSA502K4J
Manufacturer Part Number:
HSA502K4J
Part of Description:
RES CHAS MNT 2.4K OHM 5% 50W
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
2.4 kOhms
Size / Dimension :
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%