UAL5-500RF8
- Manufacturer Part Number:
- UAL5-500RF8
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 500 OHM 1% 7.5W
- Height - Seated (Max) :
- 0.335" (8.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 275°C
- Power (Watts) :
- 7.5W
- Resistance :
- 500 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.598" L x 0.646" W (15.20mm x 16.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±20ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%