AHA10AJB-5R
- Manufacturer Part Number:
- AHA10AJB-5R
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 5 OHM 5% 10W
- Height - Seated (Max) :
- 0.429" (10.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Power (Watts) :
- 10W
- Resistance :
- 5 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.748" L x 0.787" W (19.00mm x 20.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%