LPS0600H4R70JB
Manufacturer Part Number:
LPS0600H4R70JB
Part of Description:
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 600W
Height - Seated (Max) :
1.055" (26.80mm)
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
600W
Resistance :
4.7 Ohms
Size / Dimension :
2.362" L x 2.244" W (60.00mm x 57.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%