UAL10-5RF8
- Manufacturer Part Number:
- UAL10-5RF8
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 5 OHM 1% 10W
- Height - Seated (Max) :
- 0.417" (10.60mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 275°C
- Power (Watts) :
- 10W
- Resistance :
- 5 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.752" L x 0.799" W (19.10mm x 20.30mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%