AHA25AFB-15R
- Manufacturer Part Number:
- AHA25AFB-15R
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 15 OHM 1% 25W
- Height - Seated (Max) :
- 0.587" (14.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Power (Watts) :
- 25W
- Resistance :
- 15 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%