FVT20020E1R000JE
- Manufacturer Part Number:
- FVT20020E1R000JE
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 1 OHM 5% 225W
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 225W
- Resistance :
- 1 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.125" Dia x 10.500" L (28.58mm x 266.70mm)
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%