FVT10006E250R0JE
- Manufacturer Part Number:
- FVT10006E250R0JE
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 250 OHM 5% 100W
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 100W
- Resistance :
- 250 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.750" Dia x 6.500" L (19.05mm x 165.10mm)
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%