FSOT5509E25R00KE
- Manufacturer Part Number:
- FSOT5509E25R00KE
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 25 OHM 10% 55W
- Height - Seated (Max) :
- 0.594" (15.08mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 55W
- Resistance :
- 25 Ohms
- Size / Dimension :
- 3.500" L x 1.187" W (88.90mm x 30.16mm)
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%