FVT05006E2R000JE
- Manufacturer Part Number:
- FVT05006E2R000JE
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 2 OHM 5% 50W
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 50W
- Resistance :
- 2 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm)
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%