FSOT4009E250R0KE
- Manufacturer Part Number:
- FSOT4009E250R0KE
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 250 OHM 10% 40W
- Height - Seated (Max) :
- 0.594" (15.08mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 40W
- Resistance :
- 250 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.000" L x 1.187" W (50.80mm x 30.16mm)
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%