FSOT3009E5R000KE
- Manufacturer Part Number:
- FSOT3009E5R000KE
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 5 OHM 10% 30W
- Height - Seated (Max) :
- 0.594" (15.08mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 30W
- Resistance :
- 5 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.252" L x 1.000" W (31.80mm x 25.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%