FVTS05R2E7K500JE
- Manufacturer Part Number:
- FVTS05R2E7K500JE
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 5W
- Lead Style :
- Combo Leads
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 5W
- Resistance :
- 7.5 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.313" Dia x 1.000" L (7.94mm x 25.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%