THS25120RJ
Manufacturer Part Number:
THS25120RJ
Part of Description:
RES CHAS MNT 120 OHM 5% 25W
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
120 Ohms
Size / Dimension :
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%