TE1500B220RJ
Manufacturer Part Number:
TE1500B220RJ
Part of Description:
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 1500W
Operating Temperature :
-25°C ~ 225°C
Power (Watts) :
1500W
Resistance :
220 Ohms
Size / Dimension :
2.362" Dia x 16.339" L (60.00mm x 415.00mm)
Temperature Coefficient :
±440ppm/°C
Tolerance :
±5%