TE1000B4R7J
Manufacturer Part Number:
TE1000B4R7J
Part of Description:
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 1000W
Operating Temperature :
-25°C ~ 225°C
Power (Watts) :
1000W
Resistance :
4.7 Ohms
Size / Dimension :
2.362" Dia x 11.811" L (60.00mm x 300.00mm)
Temperature Coefficient :
±440ppm/°C
Tolerance :
±5%