HSC2001R0J
Manufacturer Part Number:
HSC2001R0J
Part of Description:
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 200W
Height - Seated (Max) :
1.654" (42.00mm)
Lead Style :
Terminal Screw Type
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
200W
Resistance :
1 Ohms
Size / Dimension :
3.543" L x 2.874" W (90.00mm x 73.00mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%