HSA254R7J
- Manufacturer Part Number:
- HSA254R7J
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 25W
- Height - Seated (Max) :
- 0.591" (15.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Power (Watts) :
- 25W
- Resistance :
- 4.7 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%