HSA55R0F
- Manufacturer Part Number:
- HSA55R0F
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 5 OHM 1% 10W
- Height - Seated (Max) :
- 0.354" (9.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Power (Watts) :
- 10W
- Resistance :
- 5 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%