HSA101R0F
- Manufacturer Part Number:
- HSA101R0F
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 1 OHM 1% 16W
- Height - Seated (Max) :
- 0.433" (11.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Power (Watts) :
- 16W
- Resistance :
- 1 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%