UAL50-12RF8
- Manufacturer Part Number:
- UAL50-12RF8
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 12 OHM 1% 50W
- Height - Seated (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 275°C
- Power (Watts) :
- 50W
- Resistance :
- 12 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±20ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%