UAL50-3R3F8
Manufacturer Part Number:
UAL50-3R3F8
Part of Description:
RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 50W
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
3.3 Ohms
Size / Dimension :
1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%