UAL50-5KF8
Manufacturer Part Number:
UAL50-5KF8
Part of Description:
RES CHAS MNT 5K OHM 1% 50W
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%