UAL25-1KF8
- Manufacturer Part Number:
- UAL25-1KF8
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 1K OHM 1% 25W
- Height - Seated (Max) :
- 0.575" (14.60mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 275°C
- Power (Watts) :
- 25W
- Resistance :
- 1 kOhms
- Size / Dimension :
- 1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±20ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%