TE2500B68RJ
- Manufacturer Part Number:
- TE2500B68RJ
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 68 OHM 5% 2500W
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 225°C
- Power (Watts) :
- 2500W
- Resistance :
- 68 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.362" Dia x 23.622" L (60.00mm x 600.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±440ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%