TE1000B2R2J
- Manufacturer Part Number:
- TE1000B2R2J
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 1000W
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 225°C
- Power (Watts) :
- 1000W
- Resistance :
- 2.2 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.362" Dia x 11.811" L (60.00mm x 300.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±440ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%