HSC3003R6J
- Manufacturer Part Number:
- HSC3003R6J
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 3.6 OHM 5% 300W
- Height - Seated (Max) :
- 1.654" (42.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Power (Watts) :
- 300W
- Resistance :
- 3.6 Ohms
- Size / Dimension :
- 5.039" L x 2.874" W (128.00mm x 73.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%