RCH50S220R0JS06
- Manufacturer Part Number:
- RCH50S220R0JS06
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 220 OHM 5% 50W
- Height - Seated (Max) :
- 0.602" (15.30mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 50W
- Resistance :
- 220 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.882" L x 1.157" W (47.80mm x 29.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±150ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%