G3VM-101LR
Manufacturer Part Number:
G3VM-101LR
Manufacturer/Brand:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-100V
Manufacturer :
Omron Electronics Inc-EMC Div
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
80 mA
Mounting Type :
Surface Mount
On-State Resistance (Max) :
14 Ohms
Output Type :
AC, DC
Package / Case :
4-SMD (0.165", 4.20mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
4-SSOP
Termination Style :
SMD (SMT) Tab
Voltage - Input :
1.15VDC
Voltage - Load :
0 V ~ 100 V