PR39MF12NSZ
- Manufacturer Part Number:
- PR39MF12NSZ
- Manufacturer/Brand:
- Sharp Microelectronics
- Part of Description:
- SSR RELAY SPST-NO 900MA 0-240V
- Manufacturer :
- Sharp Microelectronics
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 900 mA
- Mounting Type :
- Through Hole
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- AC
- Package / Case :
- 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-DIP
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage - Input :
- 1.2VDC
- Voltage - Load :
- 0 V ~ 240 V