RA4810HA12
Manufacturer Part Number:
RA4810HA12
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi Inc.
Part of Description:
SSR ZERO SW 480V 16A
Manufacturer :
Carlo Gavazzi Inc.
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
10 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
90 ~ 280VAC/DC
Voltage - Load :
42 V ~ 530 V