HD48110-10
Manufacturer Part Number:
HD48110-10
Manufacturer/Brand:
Sensata-Crydom
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 110A 48-530V
Manufacturer :
Sensata-Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
110 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
3 ~ 32VDC
Voltage - Load :
48 V ~ 530 V