GNR10ACZ
Manufacturer Part Number:
GNR10ACZ
Manufacturer/Brand:
Sensata-Crydom
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Manufacturer :
Sensata-Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
10 A
Mounting Type :
DIN Rail
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Module
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
180 ~ 280VAC
Voltage - Load :
24 V ~ 280 V