EL100D20-24N
Manufacturer Part Number:
EL100D20-24N
Part of Description:
SSR RELAY, PANEL MOUNT, IP00, 10
Load Current :
20 A
On-State Resistance (Max) :
13 mOhms
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage - Input :
21 ~ 27VDC
Voltage - Load :
3 V ~ 100 V