RSR30-D05-D1-24-010-1
- Manufacturer Part Number:
- RSR30-D05-D1-24-010-1
- Manufacturer/Brand:
- Altech
- Part of Description:
- SLIM SOLID STATE RELAY SPST 5VDC
- Manufacturer :
- Altech
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 12 mA
- Mounting Type :
- Through Hole
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- DC
- Package / Case :
- 4-SIP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage - Input :
- 5VDC
- Voltage - Load :
- 3 V ~ 10 V