G3VM-351GL(TR)
Manufacturer Part Number:
G3VM-351GL(TR)
Manufacturer/Brand:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-350V
Manufacturer :
Omron Electronics Inc-EMC Div
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
110 mA
Mounting Type :
Surface Mount
On-State Resistance (Max) :
35 Ohms
Output Type :
AC, DC
Package / Case :
4-SOP (0.173", 4.40mm)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
4-SOP
Termination Style :
Gull Wing
Voltage - Input :
1.15VDC
Voltage - Load :
0 V ~ 350 V